Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: prezydent nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów

Prezydent Łomży Jerzy B. wrócił z przesłuchania z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, gdzie dziś (3.XI) przed południem został dowieziony i gdzie postawiono mu zarzuty. "Przedstawiono mi zarzuty, ze podpisałem umowę z firmą i prawdopodobnie naraziłem miasto na straty, a przysporzyłem korzyści inwestorowi. Drugi zarzut to to, że wystąpiłem do rady miasta Łomży z prośbą o podjęcie uchwały zwalniającej z przetargu na tę nieruchomość" - mówi prezydent.

Po przesłuchaniu prezydenta w tej sprawie, prokurator- ze względu na możliwość utrudniania śledztwa, ustanowiła środek zapobiegawczy. "Mam wpłacić 20 tysięcy złotych. W ślad za tym prokurator będzie dążyła do zawieszenia mnie w czynnościach służbowych. Jest to postanowienie, na które przysługuje zażalenie, i oczywiście skorzystam z tego" - mówi Jerzy B.

Prezydent nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Uważa, że wszystko czynił w dobrej wierze, a świadczyć o tym ma także to, że przez ponad pół roku podjętych przez radę uchwał nie zakwestionowały mające do tego prawo służby wojewody podlaskiego. (akk)

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę