Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Łomża bez prezydenta... Jerzy B. usłyszał zarzuty

Główne zdjęcie
od lewej: Marcin S. z-ca prezydenta Łomży, Jerzy B. prezydent Łomży

Prezydent Łomży Jerzy B. i jego zastępca Marcin Brunon S. zostali dziś (we wtorek) zatrzymani przez policję. Zatrzymania dokonano na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Jak wyjaśnia jej rzecznik, prokurator Adam Kozub, obaj zostali dowiezieni do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, gdzie przedstawiono im zarzuty w związku z przestępstwami przeciwko dokumentom. Po przesłuchaniu prezydenta Jerzego B. prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 20 tys zł poręczenia i zakazu wypełniania funkcji prezydenta Łomży. Jego zastępca Marcin Brunon S. pozostaje w areszcie, a decyzje o środkach zapobiegawczych wobec niego prokuratura ma podjąć w środę.

Jak wyjaśnia Kozub białostoccy prokuratorzy połączyli w jeden wątek dotychczas prowadzone oddzielne dwa śledztwa dotyczące gospodarki nieruchomościami w Łomży. Jedno dotyczyło działki przy ulicy Poligonowej, drugie ul. Żabiej. Pierwszą ze spraw prokuratorzy zajęli się pod doniesieniu Regionalnej Izby Obrachunkowej, w drugiej już kilka tygodni temu jeden z urzędników ratusza usłyszał zarzuty w związku z podrobieniem podpisu innej osoby.
- Przestępstwa których popełnienie prokuratorzy zarzucają prezydentowi Łomży i jego zastępcy związane są z niedopełnieniem obowiązków i przekroczeniem uprawnień – mówi prokurator Adam Kozub.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę