Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Zabrali z dróg, dołożyli do lotniska

Lotnisko jest ważniejsze niż drogi – przynajmniej dla zarządu województwa podlaskiego. Właśnie poinformowano o zwiększeniu o ponad 18 mln euro puli środków zagwarantowanych na ten cel Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Aby dołożyć do lotniska zabrano je z puli zapisanej na modernizację dróg w regionie.

- Zarząd Województwa we wtorek 3 listopada podjął decyzję o powiększeniu puli pieniędzy na budowę lotniska regionalnego z 48 milionów 150 tysięcy euro do 66 mln 283 tys. 126 euro - poinformował Jan Kwasowski rzecznik prasowy marszałka. - Stało się to możliwe dzięki przesunięciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego niewykorzystanych funduszy z Działania 2.1 Rozwój transportu drogowego do Działania 2.2 Rozwój transportu lotniczego -  dodaje Kwasowski.

Przypomnijmy zgodnie z planami lotnisko regionalne ma powstać w okolicach wsi Sanniki pod  Tykocinem. Wstępnie szacowany koszt inwestycji przekracza pół miliarda złotych. Tymczasem w RPO władze województwa pierwotnie zapisały na ten cel jedynie nieco ponad 48 mln euro czyli około 200 mln zł.    
W RPO na infrastrukturę drogową było (do dzisiaj) 179,3 mln euro, przy czym – jak informował jeszcze w lipcu Kwasowski oraz 18,6 mln euro na budowę dróg dojazdowych do lotniska.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę