Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Rozpocznie się budowa obwodnicy Zambrowa

Główne zdjęcie
Projektowana obwodnica Zambrowa i Wiśniewa

W przyszłym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisze umowę na budowę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa. Przetarg wygrała firma Bilfinger Berger Polska S.A. Inwestycję wyceniono na 325,6 mln zł, a prace mają trwać 22 miesiące.

Poszukiwanie wykonawcy inwestycji, szacowanej początkowo na pół miliarda złotych, białostocki oddział GDDKiA rozpoczął wiosną. W pierwszej połowie sierpnia wyłoniono wykonawcę, ale protesty wniesione przez dwóch innych oferentów opóźniały podpisanie umowy na budowę obwodnicy. Teraz ostateczne decyzje zapadły.
- Umowa będzie podpisana w poniedziałek 9 listopada – informuje Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA. 
Obwodnica Zambrowa i Wiśniewa w ciągu „ósemki” ma mieć długość 11,1 km. Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa. W trackie jej budowy powstanie m.in. 15 mostów i wiaduktów, a drogowcy zbudują także blisko pięciokilometrowym odcinek łączący nową obwodnicę z drogą na  Łomżę.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę