Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Sezon na ...pożary w domach.

Rozpoczął się okres grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie pożarami w domach i zatrucia czadem – ostrzegają strażacy. Tylko wczoraj jednostki ratowniczo-gaśnicze PSP w Łomży dwukrotnie wyjeżdżały do tego typu zdarzeń. W domu na ulicy Miłej zapaliła się instalacja przy piecu w piwnicy, a na Polowej z komina jednego z domów, najprawdopodobniej w skutek zapalenia się sadzy, leciał iskry.

W obu zdarzeniach nikomu nic sie nie stało, a straty, dzięki szybkiej interwencji strażaków są niewielkie. Niemniej strażacy przypominają o grożącym niebezpieczeństwie i o konieczności sprawdzenia instalacji cieplnej w domach i obowiązku czyszczeniu kominów, o których coraz więcej osób zapomina. Tymczasem zapchany komin może być przyczyną zatrucia czadem. Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę a nawet zgon. Każdego roku z tego powodu w Polsce ginie kilkadziesiąt osób.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę