Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: 35 tysięcy na Stary Cmentarz

Około 35 tysięcy złotych zebrano w Łomży podczas dzisiejszej (1.XI) kwesty na ratowanie zabytków tzw. Starego Cmentarza. W ponad dwudziestoletniej historii kwest nie jest to suma rekordowa. To jednak najwięcej, ile udało się zebrać jednego dnia - zauważył prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Zygmunt Zdanowicz.

Dzięki odbywającym się z przerwami od 1984 roku kwestom, na łomżyńskiej nekropolii udało się już uratować ponad 150 zabytkowych obiektów.

Łomżyński cmentarz ma ponad 200 lat. Pod względem zachowanych zabytków jest porównywany z warszawskimi Powązkami i krakowskim Cmentarzem Rakowickim.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę