Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

„Schetynówki” dużo krótsze

Z programu „pierwszych schetynówek” w województwie podlaskim wyremontowano ponad 200 km dróg gminnych i powiatowych. Teraz będzie ich znacznie mniej. Wojewoda właśnie ogłosił listę rankingową wniosków złożonych przez samorządy w tegorocznej edycji Narodowego Program Przebudowy Dróg Lokalnych. Tym razem ma powstać tylko 130 kilometrów dróg. W Łomży będzie to nieco ponad pół kilometra ul. Łąkowej, a w najbliższej okolicy ponad 3 km drogi powiatowej Serwatki – Kupnina, na terenie gminy Nowogród i 1,7 km ul. Kopernika w Wiźnie.

W drugiej edycji programu rząd na tzw. „schetynówki” dał tylko 54 mln zł (przed rokiem było 62,5 mln zł). Drugie tyle dołożyć mają samorządowcy, którzy chcę w ramach programu drogi lokalne przebudowywać. Tyle tylko, że chętnych o dotacje było znacznie więcej... Powołana przez wojewodę podlaskiego Komisja dokonała oceny 146 wniosków złożonych przez samorządy województwa podlaskiego - 107 wniosków dotyczących dróg gminnych a kolejne 39 wniosków złożyły powiaty oraz miasta na prawach powiatu. Z tej grupy dofinansowanie otrzymać mają tylko 32 wnioski z gmin i 15 z powiatów. 
Z naszych gmin na wsparcie – w ocenie Komisji – zasłużył tylko wniosek wójta gminy Wizna dotyczący przebudowy ul. Kopernika. Remont1,7 km ulicy ma kosztować 2,5 mln zł, przy czym 50% kosztów ma pokryć rząd w ramach NPPDL.
W drogach powiatowych mieliśmy więcej szczęścia. Przeszły aż cztery wnioski - jeden z miasta Łomży i po jednym z powiatów grajewskiego, łomżyńskiego i wysokomazowieckiego.
Zarząd powiatu grajewskiego chce przebudować 800 metrów ulicy Elewatorskiej łącznie ze skrzyżowaniem z ul. Robotniczą. Projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 2 mln 556 tys zł.
Zarząd powiatu w Wysokiem Mazowieckiem ma otrzymać ponad 2,15 mln zł wsparcia na przebudowę ciągu drogowego Klukowo – Łuniewo Wielkie – Ciechanowiec, a powiat łomżyński 1,15mln zł na przebudowę drogi Serwatki – Kupnina (gm. Nowogród) o długości 3 km 260 m.
Wśród projektów do dofinansowania jest także jeden z trzech złożonych przez miasto Łomża. Dotyczy on budowy 554 metrów ul. Łąkowej. Całość prac oszacowano na ponad 2,5 mln zł, a dofinansowanie ma wynieść 1 mln 292 tys zł

Prezydent miasta złożył jeszcze wnioski dotyczące budowy ul. Mała Kraska (1634 m) i remontu ulicy Poznańskiej od Al. Legionów do ul. Poligonowej (820 m) z założeniem, że pierwsza z inwestycjy byłyby dofinansowana w wysokości 1,75 mln zł, a druga 3 mln zł, ale niestety one dotacji nie dostaną.

200829104429.jpg
cz
pt, 30 października 2009 15:26
Data ostatniej edycji: pt, 30 października 2009 15:44:13

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę