Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Rodzinny biznes z prawami jazdy

Dwóch mężczyzn – Henryk Ś. (ojciec) i Robert Ś. (syn) - trafiło do tymczasowego aresztu. Obaj – podobnie jak 14 innych osób, podejrzewani są w śledztwie prowadzonym przez łomżyńską prokuraturę w związku z wydawaniem praw jazdy osobom nieposiadającym odpowiednich uprawnień. W szajce był także pracownik Starostwa Powiatowego w Łomży Adam W. On do aresztu nie trafił, bo jak tłumaczy prokurator Henryk Żochowski szef Prokuratury Okręgowej w Łomży, przyznał się do winy, złożył obszerne wyjaśnienia i nie ma podejrzenia matactwa. Adam W. sam zwolnił się z pracy w Starostwie.

Z ustaleń prokuratury wynika, że „lewe” prawo jazdy kosztowało w Łomży od 4 do 5 tys zł. Około 2 tysięcy z tej kwoty dostawał urzędnik ze starostwa. Organizatorami przedsięwzięcia, poza urzędnikiem były jeszcze trzy inne osoby: Benedykt K., który jako pierwszy trafił do tymczasowego aresztu jeszcze w styczniu 2009 roku, i już ten środek zapobiegawczy wobec niego nie jest stosowany, oraz Robert Ś. i Henryk Ś, którzy do aresztu trafili w ostatnich dniach. Jeden z nich prowadził w Łomży szkołę nauki jazdy.
Jak wyjaśniał prokurator Żochowski przestępstwo którego się dopuścili polegało na tym, że urzędnik wydawał prawa jazdy osobom, które nie miały zdanych egzaminów, lub na egzaminy do Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ale poza Łomżą, jechały podstawione osoby z podrobionymi dowodami osobistymi.
Z 16 osób podejrzanych w tej sprawie wobec siedmiu zastosowano poręczenia majątkowe w kwotach od 1000 zł do 50 000 zł. Prokurator dodał, że sprawa jest rozwojowa i że jest jeszcze około 30 osób wobec których prokuratorzy będą prowadzili czynności.

cz
cz, 29 października 2009 12:11
Data ostatniej edycji: cz, 29 października 2009 12:32:11

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę