Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Zaoszczędzili trzy grosze...

Radni Łomży przyjęli nowe stawki lokalnych podatków jakie mają obowiązywać w mieście w przyszłym roku. Nieco ograniczyli zapędy prezydenta miasta w ich podnoszeniu - ścinając po 1 groszu z wysokości trzech proponowanych stawek.

Prezydent chciał, aby stawka podatku płaconego przez wszystkich posiadających w Łomży mieszkania i domy - od budynków mieszkalnych - wzrosła w przyszłym roku o 5,1%. Radni podczas sesji przystali jednak na propozycję, zgłoszoną przez Komisję Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego, aby wzrost wszystkich stawek podatków od nieruchomości i transportu ograniczyć jedynie do wskaźnika inflacji czyli 3,5%. Tak więc zamiast proponowanych przez prezydenta 62 groszy za metr kwadratowy powierzchni mieszkania czy domu w przyszłym roku trzeba będzie zapłacić 61 groszy. Po jednym groszu na każdym metrze kwadratowym zaoszczędza także właściciel „gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej bez względu na sposób sklasyfikowania w ewidencji gruntów i budynków”, bo zamiast 73 groszy proponowanych przez prezydenta, zapłacą 72 grosze za m.kw. W stosunku do prezydenckiej propozycji o grosz radni ścieli także stawkę podatku „od gruntów pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego”.  Przyszłoroczna stawka tego podatku została ostatecznie ustanowiona na poziomie 25 groszy za m.kw.

Radni zaakceptowali natomiast kilkunastoprocentowe wzrosty tzw. opłat od posiadania psów. Dziś za każdego takiego czworonoga trzymanego w bloku trzeba zapłacić 70 zł, a w domku jednorodzinnym 60 zł. W przyszłym roku obie opłaty będą wyższe o 10 zł.

210204100642.gif
cz
śr, 28 października 2009 19:06
Data ostatniej edycji: śr, 28 października 2009 20:06:00

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę