Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 stycznia 2023 napisz DONOS@

Utrudnienia w ruchu... nie tylko przy cmentarzach

Od środy kierowcy jeżdżący po Łomży napotykają utrudnienia w ruchu na ulicy Giełczyńskiej. W związku z remontem Muzeum Północno-Mazowieckiego (budynek dawnej SP nr 6) z ruchu wyłączono połowę jezdni i wprowadzono ograniczenie prędkość do 30 km/h. Tak ma być aż do końca listopada. Znacznie krócej – bo od piątku do następnego czwartku - będą obowiązywały zmiany i ograniczenia w ruchu w związku z dniem Wszystkich Świętych i Świętem Zmarłych. Te zmiany będą dotyczyły okolic cmentarzy przy ulicach Kopernika oraz Przykoszarowej.

Do cmentarza przy ulicy Kopernika można będzie dojechać tylko od strony ulic Polowej i Szosa Zambrowska poprzez ulicę Zawadzką, która będzie ulicą jednokierunkową i nie będzie można nią wyjechać w kierunku rond Hanki Bielickiej. Ulica Kopernika również będzie drogą jednokierunkową i nie będzie można w nią wjechać od strony Alei Legionów. Ponadto na ulicy Sikorskiego wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Wzdłuż ulicy Kopernika będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i postoju. Parkingi zostały wyznaczone m.in. przy budynku Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży oraz na Placu Niepodległości, zaś okolicznościowe targowisko, tak jak co roku, przy budynku sali widowiskowej Filharmonii Kameralnej.

Na ulicy Przykoszarowej, przy której znajduje się cmentarz komunalny, będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Ponadto wzdłuż tej ulicy, na odcinku od ulicy Kołłątaja do Alei Legionów, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania. Parkingi zostały wyznaczone przy  Zespole Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego oraz na parkingu przed parafią p.w. Bożego Ciała. Okolicznościowe targowisko zostało wyznaczone na terenie pętli autobusowej obok Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę