Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Rondo biskupa

Ks. bp. Mikołaj Sasinowski ma być patronem ronda wybudowanego na skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej z Księcia Janusza I i Stefana Żeromskiego w Łomży. Odpowiedni wniosek o nadania temu rondu imienia biskupa, byłego ordynariusza łomżyńskiego do Rady Miasta przesłał prezydent Jerzy Brzeziński. Radni mają się nim zająć już jutro. Biskup Mikołaj Sasinowski biskupem łomżyńskim był przez 12 lat (od 1970r. do 1982r).

Urodzony 16 października 1909 roku, wieś Mieczki, parafia Puchały, święcenia kapłańskie przyjął w wieku 27 lat. Podczas II wojny światowej był kapelanem polskich wojsk lotniczych we Francji, Afryce Północnej oraz Wielkiej Brytanii. Po powrocie do kraju w 1946 podjął studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. W 1967 roku został rektorem seminarium duchownego, a 19 marca 1970 roku został mianowany Biskupem Łomżyński. Sakrę biskupią przyjął 5 kwietnia 1970 z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Dał się poznać jako duszpasterz głęboko zatroskany o życie wewnętrzne wiernych i duchowieństwa. Wiele uwagi poświęcał apostolstwu trzeźwości. Zmarł 6 września 1982 roku, a jego ciało spoczęło w Katedrze Łomżyńskiej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę