Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: MSWiA i MPiPS mogą pomóc finansować uchodźców

Likwidacja ośrodka dla uchodźców w Łomży nie rozwiąże problemu - mogą to zrobić dodatkowe fundusze. Dlatego władze miasta za pośrednictwem wojewody podlaskiego chcą wystąpić o wsparcie do dwóch ministerstw: Spraw Wewnętrznych i Administracji, oraz Pracy i Polityki Społecznej. "Pierwszemu podlega Urząd ds. Cudzoziemców, który decyduje o lokalizacji ośrodków, a drugie dysponuje środkami na projekty integracyjne" - mówi Dorota Moroz-Mojsiuszko, pełnomocnik wojewody podlaskiego do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Podczas spotkania z przedstawicielami wojewody i fundacji Ocalenie zastępca prezydenta Łomży, Krzysztof Choiński podkreślał, że miasto nie jest przeciwne społeczności czeczeńskiej - potrzebuje tylko wsparcia finansowego.

Przez 12 miesięcy pobytu w ośrodku uchodźcy są finansowani z budżetu centralnego, później mogą na ogólnych zasadach korzystać z pomocy społecznej. Dzieci uczą się w podległych samorządowi szkołach. Dlatego fundacja Ocalenie będzie występowała do instytucji rządowych o przekazanie dodatkowych pieniędzy. Miasto nie może być zostawione bez wsparcia - mówi wiceprezes fundacji, Malika Abdoulvakhabova.

Zwolennikiem likwidacji ośrodka dla uchodźców w Łomży jest poseł Lech Kołakowski. Chce, żeby ośrodki były lokowane na terenie bogatych samorządów. Według posła obecna sytuacja, kiedy obcokrajowcy mieszkają w dużych grupach, w małych miastach, utrudnia znalezienie im pracy i prowadzi do patologii.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę