Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

„Litania Miast” także w Łomży

Wierni z Łomży w tym roku przyłączą się do odbywającego się w dniu Wszystkich Świętych, w kilkunastu miastach kraju, modlitewnego czuwania dedykowanemu świętym. Tzw. „Litania Miast” powstała przed kilkoma laty w Gdańsku i z każdym rokiem angażuje nowe ośrodki, a w tym roku wspólna modlitwa – także z łomżyńskiego kościoła pw. św. Andrzeja Boboli - transmitowana będzie przez TV TRWAM i TVP Info.

Ks. infułat dr Jan Sołowianiuk, wikariusz biskupi w Łomży,  podkreśla że ideą przewodnią czuwania jest przybliżenie postaci jednego ze świętych, szczególnie ważnego dla danego miasta. Z racji obchodzonego Rok Jubileuszu - 1000-lecia śmierci św. Brunona z Kwerfurtu - łomżyński wieczór czuwania poświęcony będzie osobie św. Brunona .
- W trakcie czuwania każde miasto zaprezentuje, na antenie telewizyjnej, specyfikę postaci świętego, który wzbogacił miasto, region swoją świętością. W tym czasie we wszystkich miastach zapłoną harcerskie pochodnie – wyjaśnia ks. infułat Jan Sołowianiuk w komunikacie zachęcającym wiernych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Łomżyńskie spotkanie modlitewne w wieczór Wszystkich Świętych odbędą się w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, przy ulicy Wąskiej w Łomży. To właśnie tu zapraszani są wierni nie tylko z Łomży, ale także z całej Diecezji. „Litanię Miast” w Łomży zakończy procesja światła połączona z wezwaniami modlitwy powszechnej oraz Apel Jasnogórski.
- Niech ten szczególny wieczór przepojony refleksją o świętości stanie się okazją do wspólnej modlitwy i zadumy – apeluje wikariusz biskupi.

210204100642.gif
cz
śr, 21 października 2009 12:53
Data ostatniej edycji: śr, 21 października 2009 18:50:12

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę