Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Zwiększą się obciążenia podatkowe mieszkańców Łomży.

Prezydent Łomży chce podnieść stawki podatków, jakie będą obowiązywały w przyszłym roku. Podwyżka tradycyjnie tłumaczona jest inflacją, ale część lokalnych podatków i opłat ma wzrosnąć znacznie powyżej jej wskaźnika. W przypadku opłaty od posiadania psów prezydencka propozycja zakłada wzrost nawet o niemal 17%. Najbardziej odczuwalny dla mieszkańców będzie wzrost podatków od powierzchni budynków mieszkalnych. Zgodnie z propozycją podatek ten ma wzrosnąć o 5,1% przy inflacji rzędu 3,5%.

Największe proponowane wzrosty w podatkach dotyczą tzw. opłat od posiadania psów. Dziś za każdego takiego czworonoga trzymanego w bolku trzeba zapłacić 70 zł, a w domku jednorodzinnym 60 zł. W przyszłym roku obie opłaty miałyby wzrosnąć po 10 zł.
W przypadku podatków od nieruchomości  wzrost równy wskaźnikowi inflacji – czyli 3,5% - zachowany jest w budynkach w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Proponowana stawka tego podatku na przyszły rok wynosi 19,5 zł za każdy metr kwadratowy powierzchni, a w tym roku podatek ten wynosi 18,86 zł.
Znacznie powyżej inflacji wzrosnąć ma za to podatek od budynków mieszkalnych. Zaproponowana przez prezydenta stawka 0,62 zł za metr kwadratowy powierzchni oznacza wzrost o 5,1% w stosunku do stawki obowiązującej w tym roku. Dodajmy, że maksymalna dopuszczalna w Polsce stawka tego podatku w przyszłym roku nie może przekroczyć 65 groszy. 

W przypadku podatku od środków transportu proponowane na przyszły rok stawki są o 3,5% wyższe od tegorocznych. I tak np. za samochód o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 tony do 5,5 podatek ma wynieść 646 zł a dziś jest 625 zł.

Przyszłorocznymi stawkami podatków radni mają zając się na przyszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej Łomży.

200829104429.jpg
cz
wt, 20 października 2009 06:12
Data ostatniej edycji: wt, 20 października 2009 07:39:54

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę