Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Świętowała służba zdrowia...

Główne zdjęcie
Dyrektor szpitala Marian Jaszewski (fot. archiwum)

-Nie liczymy na cuda, ale środki na szpitale powinny się znaleźć – mówił w sobotę Marian Jaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży podczas jubileuszowego spotkania duszpasterstwa służby zdrowia. Pracownicy placówek medycznych i kapłani spotkali się w kościele Krzyża św. w Łomży. Mszę św. w przeddzień wspomnienia św. Łukasza, patrona służby zdrowia, odprawił bp łomżyński. Wcześniej goście uroczystości spotkali się w Centrum Katolickim, tam był czas na dyskusje, w kuluarach dominowała ta dotycząca sytuacji służby zdrowia.

-Potrzeba nam pieniędzy, żeby ratować ludzkie zdrowie i życie – mówił  dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Marian Jaszewski. Szpital nie dostał pieniędzy za świadczenia wykonane ponad ustalony z NFZ limit, a są one warte ok. 5 mln zł. -Nie mam żadnej wiążącej  odpowiedzi, że odzyskamy te środki, a nawet jeżeli dostaniemy pieniądze to będą one niewspółmierne z tym co wydaliśmy, to obciąży znacznie nasz budżet – mówił Jaszewski. A to oznacza jeszcze większe wydłużenie kolejek do szpitala. Już teraz na oddziały nie przyjmowani są pacjenci wymagający badań diagnostycznych, leczeni są tylko chorzy potrzebujący  natychmiastowej pomocy. Rozmowy o finansowaniu służby zdrowia wciąż trwają. Tym razem spotkanie odbędzie się w poniedziałek w Ministerstwie Zdrowia z udziałem prezesa NFZ i samorządowców. - Nie liczymy na jakieś cuda, ale liczymy, że jednak jakieś zwiększone środki na szpitale dostaniemy – mówi dyrektor łomżyńskiego szpitala.

Spotkanie duszpasterstwa służby zdrowia w części oficjalnej zdominował temat o metodzie sztucznego zapłodnienia in vitro. Wykład wygłosił  ks. prał dr Andrzej Miałchowski. W swoim wystąpieniu ostro skrytykował in vitro.  - Niewiele osób ma świadomość, że jest to zabójstwo – mówił dobitnie. Kapłan zaznaczył, że stosowana powszechnie metoda „daje dzieci bezpłodnym małżonkom, ale w tym samym czasie odbiera życie innym dzieciom”. Ks.  Miałchowski przypominał, że już w chwili poczęcia dziecko posiada duszę. - Jest obdarzone pierwiastkiem niematerialnym czyli duszą, która jest obecna w każdej fazie rozwoju dziecka - jest to osoba ludzka, a więc ma ona swoje prawa – przekonywał ks. prał. dr Andrzej Miałchowski.

Było to jubileuszowe spotkanie  przedstawicieli służby zdrowia, wpisujące się w program obchodów św. Brunona z Kwerfurtu, głównego patrona diecezji łomżyńskiej

as

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę