Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Biznesmeni dostaną pieniądze, ma przybyć niemal 100 nowych miejsc pracy

Zarząd Województwa Podlaskiego przyjął do realizacji wszystkie pozytywnie ocenione projekty zgłoszone przez małe i średnie przedsiębiorstwa do konkursu z RPO na wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie. W tej grupie jest kilka złożonych przez przedsiębiorców z Łomży i najbliższej okolicy. Jak podaje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa, dzięki unijnemu wsparciu w Łomży i najbliższej okolicy powstaną 93 nowe miejsca pracy.

Wartość wszystkich 63 wniosków, dziś ostatecznie przyjętych do realizacji, wyniesie w sumie ponad 189 milionów złotych, a dofinansowanie unijne przekroczy 70 mln zł. Ten konkurs ma wspomagać unowocześnianie firm, podnoszenie ich konkurencyjności, a także tworzenie nowych miejsc pracy.
- Dzięki realizacji wszystkich 63 projektów zatrudnienie znajdzie 560 nowych pracowników – podkreśla Jan Kwasowski.
Najwięcej miejsc pracy powstanie w powiecie białostockim – 160. W mieście Białymstoku, a także w Łomży i najbliżej okolicy, zatrudnienie będzie mogło znaleźć po 93 pracowników.

Przypomnijmy w grupie przedsiębiorców łomżyńskich, którzy mają otrzymać wsparcie w ramach  rozstrzygniętego konkursu są: Sonarol z Jedwabnego, Devo, Prefbet Śniadowo, BIK – PROJEKT, Okruszek, „Auto Depczyńscy” i PHU Chojnowski. Łącznie, jako wsparcie przy realizacji zamierzeń innowacyjnych, otrzymają kilkanaście milionów złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę