Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 321

Śnieg i wiatr paraliżowały region

Nietypowa jak na pierwszą połowę października pogoda zaskoczyła mieszkańców regionu, a części z nich sprawiła wiele problemów. Padający śnieg, przy silnym wietrze skutecznie utrudniał jazdę po naszych drogach tym bardziej, że na jezdni, o poranku i przez większą część dnia, zalegało błoto pośniegowe. Ruch na drogach paraliżowały także spadające konary z drzew, a czasami nawet całe drzewa. W Rogienicach Wielkich drzewo przewróciło się na kabinę TIR-a jadącego drogą krajową nr 63. W Chojnach na krajowej 61 samochód dostawczy wpadł w poślizg i zderzył się z dwoma innymi samochodami.

Dyżurni straży pożarnej informują, że strażacy już przed świtem odbierali pierwsze tego typu zgłoszenia. Do godziny 15.00 strażacy z województwa podlaskiego odnotowali ponad 250 wezwań.  W Łomży i najbliższej okolicy zanotowano 15 interwencji związanych z powalonymi drzewami, lub gałęziami blokującymi jezdnie. W powiecie kolneńskim do  popołudnia było ich 20. W tej grupie jest także zdarzenie z Rogienic Wielkich. Około 10.00 drzewo spadło na kabinę przejeżdżającego drogą TIR-a. Na szczęście zarówno kierowcy jak i jadącemu w ciężarówce pasażerowi nic się nie stało.

Policjanci informują, że do godziny 15.00 w województwie podlaskim zanotowano trzy wypadki drogowe i 40 kolizji. Jeden z wypadków wydarzył się w Chojnach w powiecie łomżyńskim. Jadący drogą krajową nr 61 samochód dostawczy wpadł w poślizg i zderzył się z dwoma innymi samochodami. Kierowca który doprowadził do wypadku ranny trafił do szpitala. Ruch na drodze był utrudniony przez około dwie godziny. Na terenie powiatu łomżyńskiego zanotowano także sześć kolizji drogowych. Do kolizji dochodziło także na drogach powiatów wysokomazowieckiego – 3, kolneńskiego – 2 i grajewskiego – 2.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę