Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Zima dała o sobie znać, tymczasem akcja drogowców pt. „Zima” jeszcze nie ruszyła

Mimo pierwszych opadów śniegu pojazdy walczące z zimową śliskością na jezdniach nie wyjechały na ulice Łomży i drogo wokół miasta. - Nie ma takiej potrzeby – mówią drogowcy, argumentując, że jeszcze jest za ciepło. Niektóre służby wysłały swoje ekipy na drogi, ale głównie po to, aby usunęły z jezdni połamane konary. Bardziej niż zima daje się we znaki silny wiatr...

Marek Przysiuda z Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży zapewnia, że jeżeli tylko temperatura spadnie poniżej zera, na  drogi wyjadą piaskarki. Póki co, drogowcy pracują, ale z siekierami i piłami w rękach...
- Jesteśmy przygotowani do usuwania połamanych przez wiatr gałęzi i drzew, a na rozpoczęcie akcji „Zima” jeszcze czekamy – informuje Przysiuda.
Tłumaczy, że na razie śnieg się topi, bo ziemia nie jest wychłodzona, temperatura gruntu jest wyższa niż otoczenia. Na drogi nie wyjechały także ekipy Rejonu Dróg Wojewódzkich w Łomży.
- Nie ma takiej potrzeby – powiedział Dariusz Wiliwiński i on także wskazał na zbyt wysoką temperaturę.
Drogowcy czytają na bieżąco komunikaty pogodowe, a z nich wynika, że będzie lepiej. Już po południu ma przestać padać śnieg z deszczem, w nocy może być ok. zera, natomiast jutro ma być już do +4 stopni C. Drogowcy zapewniają, że taka pogoda nie uśpi ich czujności i gdy tylko zajdzie taka potrzeba akcję „Zima” zaczną.  
- Od dziś jesteśmy w pełnej gotowości, w każdej chwili, jeżeli tylko zajdzie taka konieczność, wyjeżdżamy na ulice – mówią.

as

cz
śr, 14 października 2009 10:29
Data ostatniej edycji: śr, 14 października 2009 14:06:28

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę