Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Pierwszy śnieg już spadł...

Główne zdjęcie
Poranek w Łomży

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków nad region dotarły i śnieg i silny wiatr. Dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej informuje, że w ciąg dwóch ostatnich godzin – od 5.00 do 7.00 – strażacy interweniowali sześć razy usuwając leżące na drogach w okolicach Łomży konary drzew. Zdarzenia dotyczyły terenów gmin Piątnica i Wizna.

Poranek w Łomży
Poranek w Łomży

Zgodnie z ostrzeżeniem meteorologicznym dziś na obszarze województwa podlaskiego przewiduje się wiatr północny dość silny, w porywach osiągający 75 do 90 km/h, po południu stopniowo słabnący. Jednocześnie mają występować opady deszczu ze śniegiem i śniegu, które okresami mogą być bardzo intensywne. Lokalnie mogą też występować zawieje śnieżne.
Możliwe skutki takiej nawałnicy to uszkodzenia budynków i dachów, szkody w drzewostanie - łamanie gałęzi i drzew oraz utrudnienia komunikacyjne.

W tym roku zima zaatakowała bardzo wcześnie czym mogła zaskoczyć nie tylko drogowców. Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w okresie jesienno - zimowym wymaga właściwej techniki jazdy, skoncentrowania oraz zachowania szczególnej ostrożności. Bardzo ważna jest jazda z prędkością bezpieczną dostosowaną do aktualnie istniejących warunków i sytuacji na drodze. Najwyraźniej jest też już pora na zmianę opon z letnich na zimowe.
- Chociaż nie ma obowiązku jazdy w okresie jesienno – zimowym na oponach zimowych, to warto je zmienić, inwestując w ten sposób w bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych – mówi podkom. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku.

Policjanci przypominają, że podczas opadów, oprócz świateł mijania, należy używać również świateł przeciwmgielnych przednich. Jeżeli zaś zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 metrów – należy również włączyć tylne światła przeciwmgielne. Istotne jest także w czystości szyb, lusterek oraz kloszy świateł naszego pojazdu, a także o oczyszczenie całego auta ze śniegu i lodu i uzupełnieniu zbiorniczka płynu do spryskiwaczy.

Tomaszczuk zwraca także uwagę na osoby piesze, które stanowią w tym okresie szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze oraz często nieprawidłowe przechodzenie przez jednię sprawia, że dochodzi do wielu potrąceń.
- Pieszy powinien zdawać sobie sprawę, że wkraczając na jezdnię w takich warunkach tuż przed jadący pojazd, ten nie będzie w stanie nagle się zatrzymać – podkreśla policjant.

 

cz
śr, 14 października 2009 07:00
Data ostatniej edycji: śr, 14 października 2009 10:32:11

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę