Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Pieniądze z ONW ruszą w piątek

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest przygotowana do wypłacania rolnikom płatności obszarowych za 2009 r. Jak poinformowano wszystkie złożone wnioski przeszły kontrolę kompletności, a do 7 października dodatkowo ponad 98% z nich zostało zatwierdzonych podczas kontroli administracyjnej. Od 16 października ARiMR rozpocznie wypłacanie pieniędzy rolnikom, którzy prowadzą działalność na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania lub na terenach górskich (ONW). Natomiast płatności bezpośrednie Agencja będzie wypłacała od 1 grudnia i – jak zapowiada - zamierza do końca roku przekazać pieniądze z tego tytułu na konta bankowe większości uprawnionych rolników.

Na tzw. dopłaty bezpośrednie ARiMR będzie miała około 3 miliardów euro. Europejski Bank Centralny podał 30 września kurs wymiany, po jakim stawki płatności podawane w euro zostaną przeliczone na złotówki. Kurs ten wynosi niemal 4,23 zł za euro. Jest to kurs znacznie wyższy od obowiązującego w roku ubiegłym, kiedy wynosił niespełna 3,4 zł/euro. Oznacza to, że polscy rolnicy dostaną wyższe niż w ubiegłym roku dopłaty bezpośrednie. Dokładne stawki poszczególnych płatności w złotówkach, po których ARiMR naliczy rolnikom płatność podstawową i płatności uzupełniające za 2009 r., zostaną podane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w stosownym rozporządzeniu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę