Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Innowacja da miliony

Kilkanaście milionów złotych bezzwrotnych dotacji na rozwój mają otrzymać małe i średnie przedsiębiorstwa z Łomży i najbliższej okolicy. Pieniądze na dotacje pochodzą z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Właśnie ogłoszono listę rankingową projektów zgłoszonych do konkursu z poddziałania 1.4.2 i są na niej firmy z Łomży i regionu.

Konkurs trwał od 30 kwietnia do 16 czerwca. W tym okresie przedsiębiorcy z województwa podlaskiego złożyli łącznie 105 wniosków. Pozytywną ocenę merytoryczną przeszły 63 z nich na ogólną wartość niemal 190 mln zł, przy czym wartość dofinansowania przekracza 70 mln zł.

Maksymalną kwotę wsparcia, o którą mogli ubiegać się przedsiębiorcy, określono na poziomie 4 mln zł i właśnie niemal tyle - 3 mln 993 tys 860 zł Komisja Oceny Projektów rekomenduje przyznać firmie Sonarol z Jedwabnego. Jej projekt „Innowacyjna linia technologiczna sposobem na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa” został najwyżej oceniony ze wszystkich wniosków złożonych w konkursie. Wsparcie w ramach tego samego konkursu mają otrzymać także m.in.: Devo (2,44 mln zł), Prefbet (2,3 mln zł), BIK – PROJEKT (1,3 mln zł), Okruszek (1,27 mln zł), „Auto Depczyńscy” (1,2 mln zł) czy PHU Chojnowski (0,2 mln zł).
W projektach tych firm jako kluczowe występuje słowo innowacja.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę