Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

„Owoce w szkole” nie dla nas

Tylko dwie szkoły podstawowe z Łomży zgłosiły się do udziału w rządowym programie „Owoce w szkole”. W regionie zainteresowanie programem jest bardzo duże, ale... najprawdopodobniej ani w Łomży, ani w okolicznych miejscowościach dzieci darmowych jabłek, gruszek czy marchewki jesienią i zimą nie będą dostawały. Na terenie województwa podlaskiego owoce do szkół chcą dostarczać trzy firmy z Białegostoku, Hajnówki i Bielska Podlaskiego. Sęk w tym że każda z nich zainteresowana jest tylko dowozem owoców do szkół w najbliższym otoczeniu.

Program „Owoce w szkole” skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Za dostarczone owoce zapłacić miała Agencja Rynku Rolnego z funduszy unijnych. Budżet całego programu wynosi aż 12,2 mln euro.
W województwie podlaskim po owoce zgłosiły się 274 szkoły. W tej grupie są dwie z Łomży - SP nr 8 i SP nr 5, oraz kilkadziesiąt szkół z okolicy: Piątnicy, Drozdowa, Jeziorka, Konarzyc,     Radziłowa, Nowogrodu, Śniadowa, Jedwabnego, Zbójnej... itd. Niestety wszystko wskazuje na to, że uczniowie tych wszystkich szkół owoców nie będą dostawać bo nie ma chętnych, żeby je dzieciom dostarczyć. Do ARR zgłosiły się tylko trzy firmy, które chcą dostarczać owoce do szkół na terenie województwa podlaskiego... z Białegostoku, Hajnówki i Bielska Podlaskiego. Tyle tylko, że firmy te zainteresowane są dowozem do najbliższych sobie placówek... a nie w okolice Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę