Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Własna firma? To takie proste!

Prowadzenie własnej firmy jest za trudne? Zobacz ilu ludzi wokół Ciebie to robi, a wcale nie są przecież mądrzejsi! Na początek trzeba mieć pomysł, chcieć go zrealizować oraz wiedzieć „co”, „gdzie” i „jak”. - Teraz rozpoczęcie własnego biznesu jest prostsze niż przed kilkoma laty – mówi Marek Sierbiński. - Dzięki funduszom unijnym osoba decydująca się na wejście w biznes „know-how” ma za darmo, a może także otrzymać pieniądze na start - dodaje.

- „Co”, „gdzie” i „jak” wiemy my i tą wiedzą dzielimy się za darmo z każdym – podkreśla Marek Sierbiński konsultant z Punktu Konsultacyjnego w Łomży świadczącego bezpłatne usługi informacyjne dla przedsiębiorców i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą. Punkt, w biurowcu Starostwa Powiatowego przy ul. Szosa Zambrowska 1/27 prowadzi Agencja Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach, która rozpoczęła działalność już na początku 1991 roku, a jej głównymi założycielami byli ówczesny Wojewoda Suwalski oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie.
Punkt Konsultacyjny w Łomży prowadzony przez Agencję należy do Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw. KSU powstał w 1996 r. w oparciu o wytyczne Ministra Gospodarki i jest wspierany organizacyjnie oraz merytorycznie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie. Ci którzy myślą o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej mogą w tym miejscu dowiedzieć się nie tylko co trzeba zrobić aby rozpocząć działalność gospodarczą na własny rachunek – czyli gdzie zarejestrować firmę, jak zatrudnić pracowników, czy wreszcie jakie płacić podatki, ale także uzyskać bezcenne informacje o możliwości pozyskania wsparcia na realizację tego projektu ze środków publicznych w tym funduszy unijnych.
- Wieloletnie doświadczenie w realizacji wielu przedsięwzięć z zakresu rozwoju przedsiębiorczości, a zwłaszcza wspierania rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, rozwoju regionalnego, wykorzystania funduszy przedakcesyjnych oraz akcesyjnych pozwala nam wybrać i wskazać najlepsze rozwiązanie obecnie dostępne „na rynku” dla nowego oraz istniejącego przedsiębiorcy – przekonuje Marek Sierbiński - Doświadczenie sprawia, iż wiemy także jak tę wiedzę przekazać - dodaje.

Punkt Konsultacyjny udziela informacji o możliwości uzyskania dofinansowania ze środków budżetu krajowego, programów międzynarodowych, w tym głównie środków funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Pełny zakres informacji dotyczy instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą w ramach programów: Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz PO Kapitał Ludzki ale tu można dowiedzieć się więcej także o innych programach, działaniach czy inicjatywach, w ramach których można ubiegać się o dofinansowanie projektów np. z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacji EkoFundusz w obszarze ochrona środowiska.
- Wskażemy możliwości uzyskania wsparcia czyli wymogi formalne i właściwości instytucji do poszczególnych programów, zakres dofinansowania, omówimy zasady sporządzenia wniosku o wsparcie w ramach konkretnego programu pomocowego i wskażemy na co zwrócić szczególną uwagę przy jego wypełnianiu – podkreśla Marek Sierbiński.

Punkt Konsultacyjny w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27, pok. 218
tel. 086 2156980, 504513506

e-mail: pk.lomza@ares.suwalki.pl
godziny pracy: pn-pt 7.30-15.30

tekst płatny

 

210204100642.gif
cz
cz, 08 października 2009 12:36
Data ostatniej edycji: pon, 12 października 2009 12:18:55

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę