Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Płetwonurkowie oczyszczają Biebrzę

Płetwonurkowie z Polski i Podlasia penetrują dziś Biebrzę w poszukiwaniu śmieci, a także eksponatów muzealnych. W Biebrzańskiem Parku Narodowym trwa III Ogólnopolska Akcja sprzątania Biebrzy. Brzeg i okolice Biebrzy wysprzątały już dzieci w ramach Akcji Sprzątanie świata. Żeby oczyścić samą rzekę trzeba było wezwać specjalistów. Płetwonurkowie oczyszczają Biebrzą na odcinku kilku kilometrów. Dostali oni specjalne worki z otworami, które nie nabierają wody. Pierwszymi śmieciami zapełnili je w kilkanaście minut. W Biebrzy można znaleźć wszystko. Najwięcej jest części samochodowych, butelek, puszek i folii.

Jak mówią płetwonurkowie taka akcja to nie tylko sprzątanie, to także świetna okazja aby legalnie penetrować dno rzeki. W Biebrzy nurkować można tylko w celach naukowych. Płetwonurkowie liczą na to, że podobnie jak w latach ubiegłych, uda im się wyciągnąć z rzeki eksponaty muzealne. Biebrza podobno kryje w sobie bardzo dużo przedmiotów pamiętających czasy I Wojny Światowej. W ubiegłym roku udało się wydobyć rosyjski wóz do przewozu amunicję. Akcja potrwa do wieczora.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę