Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

(Nie)bezpieczny wrzesień

Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu - to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Tylko we wrześniu w województwie podlaskim zginęło w nich 15 osób, a 119 zostało rannych. Jak podaje policja przez cały ubiegły miesiąc odnotowano łącznie 104 wypadki.

- Porównując te dane z tym samym miesiącem roku poprzedniego wynika, że wypadków było mniej o 16, ofiar śmiertelnych mniej o 6 – podkreśla jednak podkom. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku. - Niestety przyczyny wypadków pozostają bez zmian. Są nimi nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Z pewnością zmieniająca się pogoda, co raz wcześniejszy zmierzch, mgły i mżawki także mają swój negatywny wpływ na warunku jezdne – dodaje.
Policjanci apelują do kierowców o rozwagę, rozwijanie tylko bezpiecznych prędkości i przewidywanie sytuacji na drodze. Niestety te czasami są bardzo zaskakujące. Wśród wrześniowych wypadków było kilka zdarzeń z udziałem łosi. Zwierzęta te w ostatnich tygodniach dość często wychodzą na drogę wprost pod jadące samochody.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę