Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Co kochamy - wystawa poplenerowa

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Pólnocno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze “Stopka” zapraszają w sobotę, 10 października 2009 roku, o godz. 12.00, do sal Galerii, przy ul. Długiej 13 w Łomży, na wernisaż wystawy poplenerowej odbywającej się pod hasłem “Co kochamy?”

Olga Mielnik
Olga Mielnik
Arunas Guokas
Arunas Guokas
Tomas Vaicaitis
Tomas Vaicaitis
Wiesław Szumiński
Wiesław Szumiński
Monika Miller
Monika Miller
Adam Tymiński
Adam Tymiński
Andrzej Strumiłło
Andrzej Strumiłło
Katia Sokołowa-Zyzak
Katia Sokołowa-Zyzak
Teresa Adamowska
Teresa Adamowska

Plenerowicze – 34 artystów z Polski Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rosji - pracowali latem w Ciechanowcu i stworzyli 60 obrazów, rzeźb i rysunków. Wśród uczestników, po raz kolejny, znaleźli się artyści z Łomży: Teresa Adamowska, Przemysław Karwowski, Stanisław Kędzielawski, Iwona Sielska oraz Adam Tymiński. Po raz pierwszy, natomiast, w plenerze brali udział studenci ASP. Urokliwa okolica oraz malownicze Muzeum Rolnictwa z zabytkowymi chałupami, pięknym pałacem i parkiem sprzyjały powstawaniu pejzaży, ale pojawiły się także liczne przedstawienia portretowe oraz kompozycje o różnym stopniu abstrakcji przemawiające bogactwem środków artystycznych. Rzeźbiarze, z kolei, skupili się głównie na duchowych i emocjonalnych aspektach życia człowieka tworząc prace o charakterze symbolicznym. Spotkanie się odmiennych osobowości i temperamentów w Ciechanowcu zaowocowało wieloma oryginalnymi interpretacjami ilustrującymi twórczy stosunek autorów do rzeczywistości. Ekspozycja czynna będzie do 4 listopada 2009 roku.

 

opr. Karolina Skłodowska - Kierownik Galerii Sztuki Współczesnej

 

Grzegorz Gwizdon
wt, 06 października 2009 10:32
Data ostatniej edycji: cz, 08 października 2009 12:07:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę