Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie spadło o... 0,1% i wzrosło o 33%

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu września była o 7 osób niższa niż w końcu sierpnia. Jak tłumaczą pracownicy urzędu niewielki spadek poziomu bezrobocia związany jest z kierowaniem na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu oraz większą niż w ubiegłym miesiącu liczbą podjęć pracy niesubsydiowanej. Niestety jeśli porównamy dane dotyczące liczby bezrobotnych z tymi za ubiegły rok okazuje się, że bezrobocie wzrosło nam o 1/3. Teraz bez pracy jest u nas 4725 osób. Warto dodać, że niemal co czwarty bezrobotny jest w wieku do 25 lat.

Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży wynika, że przez cały wrzesień zgłosiło się tu 697 bezrobotnych, w tym 602 nie posiadało prawa do zasiłku. W tym samym czasie z rejestrów wykreślono 704 osoby bezrobotne, przy czym 339 z tytułu podjęcia pracy. Wśród wykreślanych 12 osób odmówiło bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia zatrudnienia lub udziału w aktywnych programach rynku prac, kolejnych 148 osób nie potwierdziło gotowości do podjęcia pracy, a 51 osób dobrowolnie zrezygnowało ze statusu bezrobotnego. 
Dodajmy jeszcze, że we wrześniu do łomżyńskiego PUP-u wpłynęły 134 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 65,7 %.

cz
wt, 06 października 2009 07:53
Data ostatniej edycji: wt, 06 października 2009 10:30:54

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę