Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Łomży

Wojewódzka inauguracja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyła się w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Łomży. Przybył na nią komendant główny Ochotniczych Hufców Pracy Jerzy Mormul. OTK zorganizowano po raz pierwszy z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

- Akcja inspiruje inicjatywy środowisk doradców zawodowych na rzecz wspomagania drogi do edukacji, zawodu, pracy i kariery – powiedział wojewódzki komendant OHP Wieńczysław Andrzej Targ. - Podlaska komenda OHP zorganizowała we współpracy z samorządami, powiatowymi urzędami pracy, uczelniami, szkołami średnimi, poradniami psychologiczno-zawodowymi, stowarzyszeniami i pracodawcami wiele różnych działań na rzecz młodzieży uczącej się i bezrobotnej, na przykład: warsztaty, giełdy pracy oraz porady grupowe i indywidualne.  W holu starostwa stanęły stoliki z ulotkami. Materiały prezentowały, m.in., Powiatowy Urząd Pracy w Łomży, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży, Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży i Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży. Przy stoliku SWEiRP była duża tablica ze zdjęciami dziewcząt i chłopców w zakładach pracy. Nad zdjęciami były nazwy zawodów: fryzjerzy, sprzedawcy, mechanicy, cukiernicy, piekarze, kucharze i introligatorzy.
- Mam nadzieję, że czekają was ciekawe spotkania z pracodawcami, że nawiążecie ciekawe kontakty, poszerzycie wiedzę i zrobicie kolejny krok do kariery – powiedział do młodzieży w sali konferencyjnej starosta łomżyński Krzysztof Kozicki, który objął patronat nad Ogólnopolskim Tygodniem Kariery w powiecie łomżyńskim. - Jestem pełen uznania dla działalności OHP.
Wojewódzki komendant OHP Wieńczysław Andrzej Targ poinformował, że w województwie podlaskim ok. 1050 młodych ludzi uczestniczy w działaniach wychowawczych OHP w pięciu środowiskowych hufcach pracy OHP: w Łomży, w Suwałkach, w Białymstoku, w Augustowie i w Grajewie. W Wasilkowie działa stacjonarny ośrodek szkoleniowo-wychowawczy dla ok. 100 osób. Druga forma działalności to rynek pracy. OHP prowadzi centra edukacji i pracy młodzieży w Łomży, w Suwałkach i w Białymstoku. Doradcy zawodowi szukają ofert pracy dla bezrobotnej młodzieży od 18 do 25 lat. OHP zajmuje się refundacją płac młodocianych pracowników. Młodzież przyucza się do zawodu i zarabia ok. 150 zł miesięcznie. Pracodawca dostaje zwrot płac i pochodnych. Jeżeli uczennica lub uczeń zda egzamin przed Izbą Rzemieślniczą lub Okręgową Komisją Egzaminacyjną, samorząd otrzymuje zwrot kosztów kształcenia za dwa lub trzy lata w zależności od zawodu.
Na inauguracji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zostali odznaczeni wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski i Henryk Krajewski, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Łomży.
- Pan Wojciech Dzierzgowski wspomagał OHP jako samorządowiec i w zeszłym roku postawił na szali cały swój autorytet walcząc o to, żeby OHP pozostało jednostką państwową – uzasadnił zasługi odznaczonych wojewódzki komendant OHP Wieńczysław Andrzej Targ. - Pan Henryk Krajewski większość swego życia poświęcił pracy dla OHP i wkłada ogrom serca i zaangażowania w pomoc młodzieży w znalezieniu pracy czy zaplanowaniu swojej kariery zawodowej.
We wtorek i środę będą warsztaty i konsultacje z doradcami zawodowymi dla studentów PWSIiP i uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży. W czwartek w godz. 10 – 14 doradcy spotkają się z młodzieżą uczącą się i poszukującą pracy, a w piątek w tych samych godzinach z młodzieżą bezrobotną w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przy Szosie Zambrowskiej 1/27.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę