Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Liceum Jańskiego po próbnej nowej maturze

Nowa matura za pasem – są tacy, którzy poczuli już jej przedsmak. Maturzyści z Liceum im. Bogdana Jańskiego w Łomży pisali próbny egzamin dojrzałości na nowych zasadach. Był test i pytania, z którymi wiele osób sobie nie poradziło. Dyrektor szkoły Sylwia Jaskuła twierdzi, że najwięcej problemów maturzyści mieli z łączeniem wiedzy z rzeczywistością. "Nauka to jest proces ciągły i młodzież nauczyć się uczenia się powinna już w szkole podstawowej" - twierdzi dyrektor Jaskuła. Jej zdaniem, ten proces nie został jeszcze przeniesiony na młodzież zdającą w tym roku maturę. "Im jeszcze wydaję się, że uczenie zaczyna się i kończy w szkole, do końca nie potrafią czerpać nauki z otaczającej ich rzeczywistości" - mówi dyrektor Liceum Jańskiego.


To był na razie próbny test – pierwszy dla maturzystów z "Jańskiego", ale nie ostatni. Kolejną próbną maturę uczniowie będą pisać w listopadzie razem z młodzieżą z całej Polski. A prawdziwa nowa matura w maju przyszłego roku. To test dla nas wszystkich – twierdzi dyrektor.
Nowa matura – to oprócz nowej formy egzaminu pisemnego - wprowadzenie zewnętrznej oceny prac. Całkowicie zmienia się także forma egzaminu ustnego. Zamiast trzech losowanych pytań – będzie jedna, samodzielnie przygotowana prezentacja i jej obrona. Poza tym uczeń sam będzie mógł wybrać poziom egzaminu, który zamierza zdawać. No i najważniejsze – wyniki matury mają się liczyć podczas rekrutacji na studia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę