sobota, 16 lutego 2019 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Łomża: odnowiono groby na zabytkowym cmentarzu

Kilkanaście zabytkowych, kamiennych nagrobków oraz metalowych i żeliwnych ogrodzeń i krzyży odnowiono w tym roku na łomżyńskim cmentarzu przy ul. Kopernika. Pieniądze na ten cel pochodzą z kwesty, którą już od lat przed bramami nekropolii organizuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Większość prac przeprowadza się właśnie przed 1. listopada, aby ofiarodawcy podczas kolejnej kwesty widzieli efekty swojej hojności.

fot. archiwum
fot. archiwum


W tym roku udało się przywrócić świetność sześciu żeliwnym ogrodzeniom przy najstarszych grobach. Renowacją zajęła się podwarszawska pracownia Stefana Wiśniewskiego. Praca jest żmudna - przyznaje właściciel firmy. Zaczyna się od dokumentacji fotograficznej, a po zdemontowaniu elementy ogrodzenia są przewożone do zakładu, gdzie oczyszcza się je z rdzy, uzupełnia ubytki, cynkuje i maluje oraz zestawia tak, by przy montażu już w Łomży nie było żadnych niespodzianek - mówi. Pracownia specjalizuje się w tego typu pracach - wykonywała m.in. metaloplastykę w warszawskim hotelu "Bristol", a teraz remontuje ogrodzenie pomnika Adam Mickiewicza.

1. listopada przed bramami łomżyńskiego cmentarza przy ul.Kopernika znowu staną kwestarze z puszkami. Zebrane tego dnia pieniądze zostaną przeznaczone na renowację kolejnych zabytkowych nagrobków na tej, jednej z najstarszych w Polsce nekropolii. (annakr)

190118031117.gif
mm
so, 03 października 2009 14:40
Data ostatniej edycji: so, 03 października 2009 14:44:58

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę