Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Łomża: odnowiono groby na zabytkowym cmentarzu

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Kilkanaście zabytkowych, kamiennych nagrobków oraz metalowych i żeliwnych ogrodzeń i krzyży odnowiono w tym roku na łomżyńskim cmentarzu przy ul. Kopernika. Pieniądze na ten cel pochodzą z kwesty, którą już od lat przed bramami nekropolii organizuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Większość prac przeprowadza się właśnie przed 1. listopada, aby ofiarodawcy podczas kolejnej kwesty widzieli efekty swojej hojności.


W tym roku udało się przywrócić świetność sześciu żeliwnym ogrodzeniom przy najstarszych grobach. Renowacją zajęła się podwarszawska pracownia Stefana Wiśniewskiego. Praca jest żmudna - przyznaje właściciel firmy. Zaczyna się od dokumentacji fotograficznej, a po zdemontowaniu elementy ogrodzenia są przewożone do zakładu, gdzie oczyszcza się je z rdzy, uzupełnia ubytki, cynkuje i maluje oraz zestawia tak, by przy montażu już w Łomży nie było żadnych niespodzianek - mówi. Pracownia specjalizuje się w tego typu pracach - wykonywała m.in. metaloplastykę w warszawskim hotelu "Bristol", a teraz remontuje ogrodzenie pomnika Adam Mickiewicza.

1. listopada przed bramami łomżyńskiego cmentarza przy ul.Kopernika znowu staną kwestarze z puszkami. Zebrane tego dnia pieniądze zostaną przeznaczone na renowację kolejnych zabytkowych nagrobków na tej, jednej z najstarszych w Polsce nekropolii. (annakr)

mm
so, 03 października 2009 14:40
Data ostatniej edycji: so, 03 października 2009 14:44:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę