Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Chcemy kolei! Pomóżcie! - apeluje wójt Zajkowski

Ze specjalnym apelem w sprawie wsparcia działań zmierzających do reaktywacji nieczynnego dziś odcinka linii kolejowej Łapy – Śniadowo Józef Zajkowski, wójt gminy Sokoły zwrócił się do samorządowców z regionu. Wójt podkreśla, że mimo wieloletnich starań w dalszym ciągu nie nastąpiło nieodpłatne przekazania tego odcinak linii nr 36 samorządowi gminy i do dnia dzisiejszego nic się nie robi, aby pociągi tędy jeździły. Zajkowski podkreśla, że ważna jest każda chwila „z uwagi na dalszą dewastację linii i potencjalną możliwość rozkradania torów”

„Zwracam się do ludzi dobrej woli, którym społeczeństwo dało mandat zaufania i powierzyło swój los w ich ręce o pomoc w reaktywacji nieczynnej linii kolejowej. Możliwości samorządu gminy Sokoły jako inicjatora wznowienia ruchu kolejowego wyczerpały się.” - Tak zaczyna się kilkustronicowy list, który wójt Józef Zajkowski wysłał do radnych Sejmiku Województwa Podlaskiego, ale także samorządowców z powiatów, miasta i gmin regionu. Wójt opisuje w nim działania podejmowane w sprawie kolejnictwa od 2006 roku – załączając kserokopie kolejnych wystąpień. Udało się tylko częściowo. Od marca 2007 roku PKP PLK wznowiło ruch towarowy na trasie Łapy – Sokoły.  Niestety do tej pory nie udało się natomiast przywrócić ruchu na całej długości linii kolejowej nr 36 Łapy – Ostrołęka. Mimo, że trasa została przekwalifikowana z linii o znaczeniu państwowym na lokalną PKP Polskie Linie Kolejowe odmówiły ostatnio nieodpłatnego przekazania trasy samorządowi gminy, argumentując, że samo PKP jest zainteresowane przywróceniem na niej ruchu ze względu na rozbudowę elektrowni w Ostrołęce.
„Do dnia dzisiejszego nic się nie robi w tym kierunku, a z pisma PKP(...) z dnia 14.09.2009 nie wynika w jakim okresie powyższa linia będzie obsługiwać elektrownie w Ostrołęce” – zwraca uwagę samorządowcom wójt Zajkowski.
Podkreśla, że „w dalszym ciągu samorząd gminy Sokoły jest zainteresowany reaktywowaniem linii kolejowej nr 36, która służyłaby społeczeństwu nie tylko gminy Sokoły, ale i dla sąsiednich gmin i całego regionu”. Dodaje także, że „nie ma znaczenia czy przywrócenie ruchu kolejowego nastąpi rzez PKP PLK czy tez przez samorząd aby było to nie w długim okresie z uwagi na dalszą dewastację linii i potencjalną możliwości rozkradania torów”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę