Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Radni potępiają przemoc i „głosy ujawniające postawy ksenofobiczne i rasistowskie”

Potępienie aktu przemocy – piątkowego pobicia dwóch Czeczenek - wyrazili radni Łomży w przyjętym w środę wieczorem specjalnym oświadczeniu w tej sprawie. Radni ubolewają, nie tylko nad tym że do przemocy fizycznej doszło, ale także nad głosami w internecie ujawniającymi „postawy ksenofobiczne i rasistowskie” wśród mieszkańców Łomży. Za przyjęciem stanowiska głosowało 16 miejskich radnych, jeden był przeciw, i jeden wstrzymał się od głosu.

Oto to stanowisko Rady Miasta w sprawie „nagłośnionego incydentu chuligańskiego w Łomży”
„W ostatnich dniach doszło w Łomży do pobicia dwóch kobiet narodowości czeczeńskiej z miejscowego ośrodka dla uchodźców, a jednocześnie w internecie odezwały się głosy ujawniające postawy ksenofobiczne i rasistowskie.
Rada Miejska Łomży, wyrażając opinie społeczeństwa miasta, zdecydowanie potępia jakiekolwiek akty przemocy, zwłaszcza wynikające z takich postaw, a jednocześnie ubolewa nad faktem, że do takiego ksenofobicznego incydentu w naszym mieście doszło.
Funkcjonowanie w Łomży ośrodka dla uchodźców stwarza określone problemy, ale wynikają one wyłącznie z normalnych dla współżycia społecznego zachowań, które powinny być rozwiązywane zgodnie z normami prawnymi.”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę