Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pracownicy łomżyńskiego Browaru zapowiadają strajk

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Niedotrzymanie obietnicy podwyżki zarzucają dyrekcji pracownicy łomżyńskiego Browaru i nie wykluczają strajku. Oba działające w firmie związki zawodowe weszły w spór zbiorowy z pracodawcą. Dyrektor generalna obiecała podwyżki pracownikom w maju, gdy obejmowała stanowisko. Jednak rozmowy w tej sprawie nie przyniosły efektu. "Kierownictwo firmy odrzuciło też propozycję powołania mediatora" - informuje szef łomżyńskiego oddziału "Solidarności", Henryk Piekarski. Jak mówi pojawiły się również obawy o utratę pracy protestujących. "Podejmowane są również różne próby nacisku na związki zawodowe i załogę" - dodaje Piekarski.

Pracowników bulwersuje także fakt, że dyrektor generalna - tłumacząc brak podwyżek sytuacją finansową i koniecznością oszczędzania - zaczęła od zakupu drogiego służbowego samochodu, zaś do rozmów ze związkami zaangażowała warszawską kancelarię prawną.

Henryk Piekarski zapowiada oflagowanie budynku i nie chce na razie zdradzać kolejnych kroków protestującej załogi.


Royal Unibrew Polska:
W związku z informacją zamieszczoną na portalu Radia Białystok i przedrukowaną przez portal 4lomza.pl chciałabym sprostować w imieniu firmy Royal Unibrew Polska Sp. z o.o., że mediator gwarantujący bezstronność w sporze zbiorowym pomiędzy Royal Unibrew Polska a związkami zawodowymi działającymi w firmie został powołany i kontynuowane są rozmowy pomiędzy stronami. Spotkanie, które miało się odbyć w tym tygodniu, zostało przesunięte o tydzień na prośbę związków. 

Iwona Gniedziejko-Płuciennik
PR & Sponspoship Manager

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę