Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wybuchowe odkrycie

Pocisk, najprawdopodobniej z czasów drugiej wojny światowej, wykopali w Łomży pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Wybuchowego odkrycia dokonano wczoraj po południu podczas prac przy ul. Łąkowej. Niewybuch został zabezpieczony przez policję. Ma go zabrać specjalny oddział saperski z jednostki w Orzyszu.

Pocisk znaleziono w trakcie prowadzenia wykopu pod kanalizację. Ma ponad 40 cm długości o 8 cm średnicy. Koparka – wraz z ziemią - wyciągnęła go na powierzchnię z około głębokości około trzech metrów. Jak wyjaśniają pracownicy wykonujący wykop do głębokości około dwóch metrów przekopywali się przez ziemię nawiezioną tu pod ulicę (tzw. nasyp), a pocisk był w znajdującym się poniżej mule.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę