Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Za dobrą naukę dostaną po 300 zł miesięcznie

Troje uczniów Gimnazjum Nr 6 w Łomży dołączyło do grupy stypendystów marszałka województwa podlaskiego. Kilka tygodni temu marszałkowie stypendia „naukowe” przyznali 55 uczniom, a teraz kolejnym 12. Każdy z nich, za świetne wyniki w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, przez 10 miesięcy będzie otrzymywał po 300 złotych.

Poprzednim razem na liście stypendystów marszałka było sześcioro naukowych orłów z Łomży. Teraz do tej listy (Łukasz Truszkowski, Marcin Bagiński, Artur Kośnik, Konrad Wiktor Tyszko, Paulina Barwikowska i Anna Monika Kozłowska) dołączyła trójka uczniów z Gimnazjum Nr 6 w Łomży. To Kamil Olszewski, Armand Bajaka i Mikołaj Kamiński.
Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka tłumaczy, że dodatkowe stypendia przyznano ponieważ zainteresowanie uczniów tą formą pomocy było bardzo duże, świetne wyniki w olimpiadach i konkursach przedmiotowych zasługiwałyby na nagrodzenie.  Pierwotnie na stypendia „naukowe” dla uczniów przeznaczono 170 tys. zł., ale zarządowi województwa udało się wygospodarować jeszcze trochę więcej pieniędzy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę