Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Już za osiem miesięcy matura...

Środa to ostatni dzień, kiedy licealiści muszą złożyć deklaracje z informacją, co chcą zdawać na maturze. Tym razem egzamin będzie się składał z przedmiotów obowiązkowych: obok języka polskiego i języka obcego nowożytnego obowiązkowa będzie także matematyka. Także lista przedmiotów dodatkowych będzie poszerzona w stosunku do 2009 roku.

Egzamin maturalny w maju 2010 roku będzie się składał z przedmiotów obowiązkowych: język polski, język obcy nowożytny i matematyka – zdawanych tylko na poziomie podstawowym, oraz z przedmiotów dodatkowych zdawanych na poziomie podstawowym albo rozszerzonym. Absolwent wybierający jako przedmiot dodatkowy język polski, matematykę lub język obcy nowożytny (wybrany jako przedmiot obowiązkowy) zdaje egzamin z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.
Lista przedmiotów dodatkowych będzie poszerzona w stosunku do 2009 roku to znaczy, że zdający egzamin maturalny będą mogli wybierać spośród następujących: biologia, chemia, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język polski, języki mniejszości narodowej, język kaszubski, matematyka, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu, język obcy nowożytny.

Maturzyści będą mogli „sprawdzić się” już za nieco ponad miesiąc podczas próbnych egzaminów. Jak podkreślają przedstawiciele Okręgowej Komisji  Egzaminacyjnej priorytetem jest próbna matura z matematyki. Wstępnie jej termin przewidziany jest na 3 listopada. Będzie przebiegać tak jak egzaminy majowe, zarówno jeżeli chodzi o rozdysponowanie arkuszy, przebieg egzaminu, jak i sprawdzanie prac.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę