Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zmiany w egzaminach po podstawówce i gimnazjum

Obowiązkowa matematyka i wybór aż z sześciu przedmiotów dodatkowych na maturze - to nie jedyne zmiany przygotowywane w egzaminach zewnętrznych. W najbliższym czasie nowe zasady zaczną obowiązywać także uczniów kończących podstawówki i gimnazja. Dotyczą one przede wszystkim języków obcych - mówi p.o. dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, Waldemar Kurpiewski. "Uczeń po zakończeniu szkoły podstawowej będzie pisał sprawdzian także z języka obcego. W gimnazjum także z języka obcego, ale będzie on na dwóch poziomach - na poziomie podstawowym dla osób, które po raz pierwszy w gimnazjum dopiero zaczynają się tego języka uczyć, i na poziomie rozszerzonym - dla osób, które już wcześniej danego języka obcego się uczyły" - mówi p.o. dyrektora.

Pierwsze sprawdziany z języka obcego w szkołach podstawowych przeprowadzone będą w 2015.

Zmieniony zostanie także sposób informowania o osiągniętych na sprawdzianie i podczas egzaminów każdego szczebla wynikach. "Chcemy, aby każdy uczeń znał swój wynik, i aby mógł się porównać ze swoim rówieśnikiem w gminie, powiecie, województwie i w kraju, i żeby średnie wyniki szkół poznali dyrektorzy, rodzice, uczniowie i samorządy" - mówi Waldemar Kurpiewski.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży już w tym roku - jako jedna z dwóch w Polsce wprowadziła taki system informacji na swojej stronie internetowej. Zdaniem dyrektora Kurpiewskiego, przydaje się on szczególnie samorządom, ponieważ daje im pełna wiedzę na temat kondycji poszczególnych placówek. Może pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących prowadzonych przez nie szkół.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę