Łomża: nie wiadomo, kiedy Jerzy W. rozpocznie odbywanie kary
Wciąż nie wiadomo, kiedy skazany na 3 lata więzienia łomżyński biznesmen Jerzy W. rozpocznie odbywanie kary. Sąd Rejonowy w Dębicy, który miał o tym dziś (24.09) zadecydować, bezterminowo odroczył posiedzenie w tej sprawie. Jerzy W. został skazany w 2006 roku prawomocnym wyrokiem za handel wyłudzonymi towarami w jednej ze swoich firm. Do tej pory nie rozpoczął odbywania kary. Sąd Rejonowy w Dębicy, trzykrotnie już odraczał mu jej wykonanie ze względu na stan zdrowia.
Kiedy jednak Jerzy W., jako podejrzany w zupełnie innej sprawie został zatrzymany w Gdańsku, tamtejsi lekarze uznali, ze stan zdrowia biznesmena pozwala na umieszczenie go w areszcie i kontynuowanie leczenia w tych warunkach.
W związku z tym wcześniejsze decyzje dębickiego sądu odraczające wykonanie wyroku miały zostać zrewidowane. Posiedzenie odroczono, ale Jerzy W. nie wrócił na wolność. Sąd przedłużył mu właśnie areszt w sprawie "gdańskiej" o kolejne 3 miesiące, czyli prawie do końca tego roku.