Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Obwodnica Zambrowa może się nieco opóźnić

Nie wiadomo kiedy ruszy budowa obwodnicy Zambrowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Białymstoku nie możne na razie podpisać umowy na budowę obwodnicy, bo od wyników rozstrzygniętego przeszło miesiąc temu odwołał się jeden z oferentów. Przypomnijmy GDDKiA na wykonawcę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa na drodze ekspresowej S8 został wybrała firmę Bilfinger Berger Polska S.A. Jej oferta na budowę obwodnicy opiewa na 325,6 mln zł.

W przetargu startowało 13 firm i konsorcjów. To właśnie jedno z nich odwołał się od wyników rozstrzygnięcia. W tej chwili skarga jest analizowana przez specjalny trybunał arbitrażowy przy Urzędzie Zamówień Publicznych. Dopiero jeśli on odrzuci skargę będzie możliwe podpisanie umowy z wybranym wykonawcą i rozpoczęcie budowy obwodnicy Zambrowa.
Przypomnijmy sama budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa ma potrwać 22 miesiące. Obwodnica ma mieć 11,1 km w standardzie dwujezdniowej drogi ekspresowej. Na trasie obwodnicy powstanie 15 mostów i wiaduktów, infrastruktura wodociągowa, kanalizacyjna, a także ekrany akustyczne.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę