Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Dziurawa droga na lata...

Droga od Nowogrodu w kierunku Myszyńca to chyba jedna z najgorszych dróg w kraju, a na pewno w regionie... Niestety wiele wskazuje, że taką pozostanie jeszcze bardzo długo. Droga wojewódzka nr 645 miała być remontowana z wykorzystaniem funduszy unijnych, ale jak ocenia marszałek Jarosław Dworzański szansę na nie są niewielkie, a bez tego samorząd nie ma możliwości wyremontowania drogi, która miejscami ma więcej dziur niż asfaltu.

Chodzi o około 20 km drogi, szczególnie dobrze znanej mieszkańcom gminy Zbójna i tym wszystkim, którzy muszą jeździć z Łomży np. do Olsztyna. Droga od lat czeka na gruntowny remont. W latach 2000-2004 udało się wykonać jedynie 3,5 km  odcinek jezdni ze Zbójnej do Dłużniewa... i na tym koniec. Reszta – czyli od granicy województwa mazowieckiego do Dłużniewa, i ze Zbójnej do Nowogrodu wraz przejście przez Nowogród – miała być wykonana teraz – czyli w perspektywie do 2013 roku. Niestety złożony przez samorząd województwa wniosek o dofinansowanie remontu drogi z funduszy Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej jest na liście rezerwowej z -  jak podkreśla marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański – „niewielką szansą na realne dofinansowanie”. Odpowiadając na interpelację radnego Marka Olbrysia w sprawie drogi marszałek Dworzański zapewnia, że czynione są starania o ujęcie inwestycji „nawet w ograniczonym zakresie”do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Droga mogłaby zostać – zdaniem marszałka wyremontowana „z dodatkowych środków na ten Program o ile środki takie będą przyznane”.
- Bez dofinansowania przedsięwzięcia ze środków UE nie ma możliwości realizacji projektu – podkreśla Dworzański.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę