Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szpital Wojewódzki w Łomży ogranicza liczbę pacjentów

Łomżyński szpital ograniczania przyjmowanie pacjentów. Wszystkiemu winny jest Narodowy Fundusz Zdrowia, który nie płaci za tzw. nadwykonania - powiedział zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Jan Bajno. Według wyliczeń zastępcy łomżyńskiego szpitala, NFZ powinien przekazać placówce 4,5 mln zł. Brak tej sumy szpital musi rekompensować ograniczeniami w przyjęciach pacjentów. Przyjmowani będą głównie ci, których życie jest zagrożone. Pozostałe zabiegi będą przełożone na późniejsze terminy. Narodowy Fundusz Zdrowia nie płaci za nadwykonania, bo nie ma na to pieniędzy.

Szpitale dostaną zwrot tylko za nadwykonania związane z ratowaniem życia, albo niezbędne z medycznego punktu widzenia, a nie tak jak w ubiegłych latach za wszystkie - tłumaczy rzecznik prasowy podlaskiego oddziału NFZ, Adam Dębski. Zwraca także uwagę, że szpitale mają nie tylko nadwykonania, ale także niewykonania i tym samym zobowiązania Funduszu wobec szpitala maleją do 3,3 mln zł. Mimo deklaracji Funduszu dyrekcja łomżyńskiego szpitala liczy na to, że NFZ ureguluje swoje zobowiązania wobec placówki. W innym przypadku, jak twierdzi Jan Bajno, wydłuży się znacznie czas oczekiwania na planowane zabiegi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę