Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Za rok śmieci z Łomzy i regionu będą sortowane

Główne zdjęcie
fot. internet

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży ogłosiło przetarg na budowę zakładu przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów. Zakład zlokalizowany będzie na terenie gminy Miastkowo, gdzie od lat znajduje się łomżyńskie wysypisko śmieci. Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu pn. „Budowa systemu gospodarki odpadami komunalnymi dla miasta Łomża i okolicznych gmin”. Cały projekt oszacowany został na 37,6 mln zł, a dofinansowanie z funduszy unijnych wynieść ma 17,8 mln zł.

W ramach ogłoszonego przez MPGKiM przetargu w Miastkowie zbudowane mają zostać: hala sortowni odpadów wraz linią sortowniczą, budynek zaplecza socjalno-administracyjnego o konstrukcji kontenerowej, wiata magazynowa odpadów surowcowych, wiata czasowego magazynowania odpadów niebezpiecznych, plac kompostowania pryzmowego, plac przygotowania kompostu, plac przyjmowania odpadów wielkogabarytowych, plac przetwarzania odpadów budowlanych, a także drogi i place manewrowe, sieci wodno-kanalizacyjne, oświetlenie terenu. Na zrealizowania zadania będzie rok. Wszystko ma być gotowe do końca września 2010 roku.

Wraz z Łomżą inwestycję realizuje 16 okolicznych gmin i miast: Jedwabne, Nowogród, gmina Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna, Zbójna, miasto Kolno i gmina Kolno, Stawiski, Grabowo, Mały Płock, Turośl i Szczuczyn.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę