Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Samorządowcy o Naturze 2000

Przedstawiciele podlaskich samorządów chcą, by sejmik wojewódzki zajął zdecydowane stanowisko w sprawie obszarów chronionych Natura 2000. Na ten temat dyskutowano na dzisiejszej sesji. Natura 2000 w niedługim czasie ma zajmować około 43 procent Podlasia, podczas gdy w kraju zajmuje obszar około 15 procent.

Jak mówi przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, wójt Korycina Mirosław Lech, coraz większa powierzchnia terenów chronionych utrudnia rozwój cywilizacyjny: "Jesteśmy za tym, aby te obszary były wyznaczane z udziałem społeczności lokalnej, z dostatecznym głosem rad gmin, które są przecież gospodarzami danego terenu. Jakie błędy zostały popełnione przy wytyczaniu pierwszych obszarów Natury 2000, już widzieliśmy w naszym regionie. Przykładem jest Rospuda, przykładem są inne drogi i inwestycje." - mówi.

O tym, że problem Natury w naszym regionie jest dość poważny, przekonany jest poseł Kazimierz Gwiazdowski z sejmowej komisji ochrony środowiska. "Na komisji ostatnio było mówione o 38 procentach powierzchni, teraz już mamy 44 procent. Jesteśmy liderami w skali kraju, należy w zamian oczekiwać jakiejś rekompensaty dla naszego województwa. Chodzi mi głównie o inwestycje ekologiczne. Jeśli mamy działać na rzecz przyrody, to powinniśmy mieć z tego tytułu jakieś korzyści" - powiedział.

Poseł Gwiazdowski dodaje, że na 20 ekologicznych inwestycji, które miały być przez rząd dofinansowane na Podlasiu, została tylko jedna inwestycja w Białymstoku. Na pozostałe gminy szukają pieniędzy w różnych konkursach.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę