Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

„Krewniacy” przyjeżdżają po krew

Główne zdjęcie
Krewniacy

Jeden z najnowocześniejszych na świecie autobusów do poboru krwi im. Jana Pawła II w sobotę (19 września) odwiedzi Łomżę. Miasto znalazło się na dobiegającej końca letniej trasie Fundacji Krewniacy i ING Usługi Finansowe S.A., mającej na celu szerzenie idei krwiodawstwa. Ambulans będzie zbierał krew w przed sklepem Stokrotka przy ul. Piłsudskiego od godziny 12 do 17.

Autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II, to jedna z najnowocześniejszych na świecie mobilnych stacji krwiodawstwa. Środki finansowe, na jego zakup Fundacja Krewniacy zbierała m.in. za pośrednictwem SMS-ów.
Autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II, to jedna z najnowocześniejszych na świecie mobilnych stacji krwiodawstwa. Środki finansowe, na jego zakup Fundacja Krewniacy zbierała m.in. za pośrednictwem SMS-ów.

Wakacje już się skończyły, ale okres wakacyjny dostarczył mnóstwa wypadków, które uszczupliły zasoby lokalnych stacji krwiodawstwa w województwie podlaskim.
„Najważniejsze, że możemy pomóc naszym bliskim, rodzinie, znajomym, sąsiadom. Owszem, jest to ogólnopolska akcja, ale o wymiarze lokalnym. Odwiedzamy wybrane miejsca w Polsce i pomagamy w zebraniu krwi właśnie na ich potrzeby. Wspólnie z naszym partnerem wakacyjnej trasy ambulansu – ING Usługi Finansowe S.A. – odwiedzamy miejsca, gdzie najbardziej potrzebna jest nasza pomoc” – mówi Marcin Velinov, prezes Fundacji Krewniacy.

Każda osoba, która pojawi się na akcji w Łomży otrzyma pamiątkę – rodzinny portret wykonany w profesjonalnym atelier fotograficznym zorganizowanym przez ING. Firma zadba również o najmłodszych, przejmując nad nimi opiekę w czasie, kiedy rodzice oddawać będą krew w ambulansie.

Kto może oddać krew?
• osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą, co najmniej 50 kilogramów;
• osoby, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała;
• osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
• osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią lub jej składnikami.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę