Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

„Chcemy powiedzieć: Pamiętamy”

„Izbę dziedzictwa historycznego” otwarto w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. To jedna z sal lekcyjnych, w których zebrano zdjęcia i eksponaty dokumentujące historię placówki, ale także regionu i rodzin całej szkolnej społeczności. Jak mówi Maria Szymańska, nauczycielka historii „Wety”, data otwarcia Izby nie jest przypadkowa. - Chcemy upamiętnić te tragiczne wydarzenia sprzed 70. lat, czyli napaść na Polskę Związku Radzieckiego – mówi Szymańska.

Inicjatorem utworzenia w szkole Izby dziedzictwa historycznego jest dyrektor Teresa Chojak. Jej, ze względów zdrowotnych, na uroczystościach nie było, ale nauczyciele Wety podkreślali, ze to właśnie ona mobilizowała i dopingował ich do tej pracy...
- Salę wyremontowała szkoła przy ogromnym zaangażowaniu nauczycieli – mówi Maria Szymańska, nauczycielka historii, która opiekuje się Izbą. - Wszystkie eksponaty przynieśli albo nauczyciele albo uczniowie – dodaje.
Wśród dziesiątków eksponatów Izbie znalazły się m.in. zdjęcia i stare gazety dokumentujące   sowiecka napaść na Polskę z 17 września 1939 roku. Przed oficjalnym jej otwarciem, na apelu  podczas którego uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, prowadzący uroczystość wicedyrektor Bogusław Zaremba podkreślał znaczenie tej daty.
- Chcemy pamiętać o tych wydarzeniach których symbolami stały się miejsca kaźni takie jak Katyń – mówi wicedyrektor Wety wzywając uczniów do uczczenia pamięci poległych Polaków minutą ciszy.

Foto:
Foto: podczas apelu
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę