Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżanie stypendystami marszałka

Spośród 55 uczniów z województwa podlaskiego, wyróżniających się w ubiegłym roku szkolnym w nauce i zgłoszonych do stypendium marszałka, komisja zakwalifikowała sześcioro naukowych orłów z Łomży. Są to: Łukasz Truszkowski, Marcin Bagiński, Artur Kośnik, Konrad Wiktor Tyszko, Paulina Barwikowska i Anna Monika Kozłowska.

Na stypendia Urząd Marszałkowski przeznaczył 170 tys. zł. Uhonorował uczniów, którzy mają najwyższe osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Noty o stypendystach poniżej dotyczą ich jako uczniów w ubiegłym roku szkolnym, gdyż niektórzy są już... studentami!
Łukasz Truszkowski jako uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży zdobył brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Japonii i został laureatem pierwszego stopnia Olimpiady Biologicznej oraz Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego na szczeblu ogólnopolskim. Jego kolega z I LO Marcin Bagiński był laureatem Olimpiady Geograficznej, Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki i Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” na szczeblu ogólnopolskim.
Artur Kośnik, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży, to laureat konkursów wojewódzkich: biologicznego i chemicznego oraz finalista  Olimpiady Geograficznej. Konrad Wiktor Tyszko z PG nr 1 zdobył tytuł laureata konkursów: języka niemieckiego i biologicznego na szczeblu wojewódzkim.
Paulina Barwikowska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży została laureatką aż trzech konkursów wojewódzkich: języka polskiego, niemieckiego i historycznego. Triumfowała również w Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych „Mistrz Ortografii Miasta Łomża”. Jej koleżanka z SP 10 Anna Monika Kozłowska to z kolei laureatka konkursów: języka polskiego i niemieckiego oraz finalistka Konkursu Matematycznego na szczeblu wojewódzkim.  Otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta i Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę