Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Czarna wołga” straszy w Grajewie

Grajewo ogarnęła prawdziwa panika. Mieszkańcy boją się, bo dzieci rzekomo nagminnie są porywane. Jak twierdzą policjanci – panika jest coraz większa i zupełnie nieuzasadniona. - Zaczęło się od tego że ktoś dzieci zaczepia, nagabuje, zaprasza do samochodu, a teraz utworzyły się legendy miejskie. Dochodzą do nas sygnały, że ktoś gania dzieci po mieście - mało tego doszły takie sygnały, że dzieci praktycznie codziennie są uprowadzane i gdzieś wywożone. Chcę to zdementować i podkreślić, że mieszkańcy Grajewa, a przede wszystkim ich dzieci są bezpieczne - mówi podinsp. Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.

Wszystko miało zacząć od nieudanej rzekomej próby uprowadzenia dwóch dziewczynek, przez mężczyzn z czarnego samochodu. Wewnątrz niego miały być inne dzieci, które krzyczały i kazały im uciekać. Później miała zostać porwana 17-latka idąca 1 września do szkoły. Dziewczyna znalazła się następnego dnia na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, ale jak informują policjanci jej wyjaśnienia są niespójne, a czasami nawet sprzeczne z ustaleniami śledztwa. Niemniej to wystarczyło aby miasto ogarnęła prawdziwa panika.
- Tylko w piątek funkcjonariusze odebrali cztery zgłoszenia o rzekomych próbach porwania, i jak się okazało wszystkie zostały wymyślone przez dzieci – mówi Dobrzyński.
To co łączy te wszystkie zgłoszenia to czarny samochód do którego rzekomo ktoś chce porwać dzieci.  
- To jest coś takiego jak mit czarnej wołgi, który krążył w latach 70-tych XX wieku.  Dobrze, że jesteśmy czujni, ale nie popadajmy w panikę i paranoję – mówi Dobrzyński podkreślając, że policjanci zarówno mundurowi jak i operacyjni czuwają nad bezpieczeństwem dzieci w Grajewie.
Podinspektor Dobrzyński przypomina, że wcześniej pogłoska o rzekomych porwaniach dzieci  krążyła wśród mieszkańców Białegostoku, ale po dokładnym sprawdzeniu przez policję ona także okazała się nieprawdziwa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę