Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

W służbie pokoju i spokoju

Główne zdjęcie
(L) kpt Robert Sokołowski, płk Roman Alijewicz, ppłk Piotr Chełmicki

Major mgr inż. Piotr Chełmicki jest od dzisiaj nowym komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży. Otrzymał jednocześnie drugi miły awans od ministra obrony narodowej, który mianował go na stopień podpułkownika. Natomiast kpt. Robert Sokołowski z WKU otrzymał brązowy Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny.

Ppłk Piotr Chełmicki przyjął nominację  od płk Romana Alijewicza
Ppłk Piotr Chełmicki przyjął nominację od płk Romana Alijewicza
Ppłk Piotr Chełmicki i jego goście w WKU Łomża
Ppłk Piotr Chełmicki i jego goście w WKU Łomża

Podczas krótkiej uroczystości w poniedziałek, 14 września 2009 r. w siedzibie WKU przy ul. Polowej w Łomży nominację i gratulacje przekazał awansowanemu płk Roman Alijewicz, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku.
- Nigdy nie przypuszczałem, że stanę przed Państwem w roli przełożonego – powiedział uśmiechnięty już ppłk Piotr Chełmicki do żołnierzy i pracowników administracyjnych WKU. - Oczywiście, nie odwołam się od decyzji ministerstwa, którą przyjmuję z radością i świadomością obowiązków służbowych. Wydawało się, że z chwilą zawieszenia poboru do zasadniczej służby wojskowej będzie ich mniej, ale czekają nas nowe zadania.
Listy gratulacyjne i życzenia przekazali podpułkownikowi Chełmickiemu: prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, starosta łomżyński Krzysztof Kozicki, dowódca Garnizonu Łomża ppłk Piotr Wolański, przedstawiciel Związku b. Żołnierzy Zawodowych płk rez. Leon Wagner i ppłk Ludwik Zalewski oraz komendanci miejscy: straży pożarnej starszy bryg. Ireneusz Denysiuk i policji insp. Andrzej Ryński.
- Życzę Panu i nam wszystkim pokoju i spokoju – gratulował starosta Kozicki. - Życzę wytrwałości w trudnych zadaniach koordynacji spraw administracyjnych i działań, podejmowanych zarówno przez jednostkę wojskową, jak i obronę cywilną.
Ppłk Piotr Chełmicki urodził się w 1960 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Wojsk Rakietowych i Artylerii im. Gen. Józefa Bema (1983). Ukończył również dwie uczelnie cywilne: Wyższą Szkołę Pedagogiczna w Zielonej Górze i  studia podyplomowe na kierunku zarządzanie w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży. Zawodową karierę wojskową pełnił najpierw jako dowódca plutonu, potem baterii, a na koniec dywizjonu. W latach 1998 – 2007 realizował zadania, związane z zarządzaniem kadrami. W grudniu roku 2007 przybył do WKU w Łomży, zwalniając stanowisko szefa sekcji kadr Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku.
Prywatnie jego największymi pasjami są numizmatyka i fotografia, natomiast jeśli wygospodaruje więcej wolnego czasu, oddaje się malarstwu i rzeźbieniu. Ma żonę i troje dorosłych dzieci: syna i dwie córki.        
Minister obrony narodowej wyróżnił jeszcze jednego żołnierza z Łomży. Kpt. Robert Sokołowski (s. Antoniego) za długoletnią i nienaganną służbę otrzymał Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyźnie. Odznaczony kapitan urodził się w 1972 r. w Stawiskach, zaś karierę zaczynał w wojskach lotniczych i obrony powietrznej kraju. Jego pierwszą jednostką był batalion radiolokacyjny w Lipowcu (woj. mazowieckie). Kpt. Sokołowski z Łomżą związał się w 2002 r. Najpierw pracował w 1. Łomżyńskim Batalionie Remontowym, a do WKU przeszedł w 2008 r. Jest żonaty i ma ośmioletnią córkę.

Tekst: Mirosław R. Derewońko
Zdj.: sierż. Andrzej Sochalski

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę