czwartek, 21 lutego 2019 napisz DONOS@

W służbie pokoju i spokoju

Major mgr inż. Piotr Chełmicki jest od dzisiaj nowym komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży. Otrzymał jednocześnie drugi miły awans od ministra obrony narodowej, który mianował go na stopień podpułkownika. Natomiast kpt. Robert Sokołowski z WKU otrzymał brązowy Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny.

(L) kpt Robert Sokołowski, płk Roman Alijewicz, ppłk Piotr Chełmicki
(L) kpt Robert Sokołowski, płk Roman Alijewicz, ppłk Piotr Chełmicki
Ppłk Piotr Chełmicki przyjął nominację  od płk Romana Alijewicza
Ppłk Piotr Chełmicki przyjął nominację od płk Romana Alijewicza
Ppłk Piotr Chełmicki i jego goście w WKU Łomża
Ppłk Piotr Chełmicki i jego goście w WKU Łomża

Podczas krótkiej uroczystości w poniedziałek, 14 września 2009 r. w siedzibie WKU przy ul. Polowej w Łomży nominację i gratulacje przekazał awansowanemu płk Roman Alijewicz, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku.
- Nigdy nie przypuszczałem, że stanę przed Państwem w roli przełożonego – powiedział uśmiechnięty już ppłk Piotr Chełmicki do żołnierzy i pracowników administracyjnych WKU. - Oczywiście, nie odwołam się od decyzji ministerstwa, którą przyjmuję z radością i świadomością obowiązków służbowych. Wydawało się, że z chwilą zawieszenia poboru do zasadniczej służby wojskowej będzie ich mniej, ale czekają nas nowe zadania.
Listy gratulacyjne i życzenia przekazali podpułkownikowi Chełmickiemu: prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, starosta łomżyński Krzysztof Kozicki, dowódca Garnizonu Łomża ppłk Piotr Wolański, przedstawiciel Związku b. Żołnierzy Zawodowych płk rez. Leon Wagner i ppłk Ludwik Zalewski oraz komendanci miejscy: straży pożarnej starszy bryg. Ireneusz Denysiuk i policji insp. Andrzej Ryński.
- Życzę Panu i nam wszystkim pokoju i spokoju – gratulował starosta Kozicki. - Życzę wytrwałości w trudnych zadaniach koordynacji spraw administracyjnych i działań, podejmowanych zarówno przez jednostkę wojskową, jak i obronę cywilną.
Ppłk Piotr Chełmicki urodził się w 1960 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Wojsk Rakietowych i Artylerii im. Gen. Józefa Bema (1983). Ukończył również dwie uczelnie cywilne: Wyższą Szkołę Pedagogiczna w Zielonej Górze i  studia podyplomowe na kierunku zarządzanie w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży. Zawodową karierę wojskową pełnił najpierw jako dowódca plutonu, potem baterii, a na koniec dywizjonu. W latach 1998 – 2007 realizował zadania, związane z zarządzaniem kadrami. W grudniu roku 2007 przybył do WKU w Łomży, zwalniając stanowisko szefa sekcji kadr Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku.
Prywatnie jego największymi pasjami są numizmatyka i fotografia, natomiast jeśli wygospodaruje więcej wolnego czasu, oddaje się malarstwu i rzeźbieniu. Ma żonę i troje dorosłych dzieci: syna i dwie córki.        
Minister obrony narodowej wyróżnił jeszcze jednego żołnierza z Łomży. Kpt. Robert Sokołowski (s. Antoniego) za długoletnią i nienaganną służbę otrzymał Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyźnie. Odznaczony kapitan urodził się w 1972 r. w Stawiskach, zaś karierę zaczynał w wojskach lotniczych i obrony powietrznej kraju. Jego pierwszą jednostką był batalion radiolokacyjny w Lipowcu (woj. mazowieckie). Kpt. Sokołowski z Łomżą związał się w 2002 r. Najpierw pracował w 1. Łomżyńskim Batalionie Remontowym, a do WKU przeszedł w 2008 r. Jest żonaty i ma ośmioletnią córkę.

Tekst: Mirosław R. Derewońko
Zdj.: sierż. Andrzej Sochalski

190118031117.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę