Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Mlekpol wśród 500 największych Europy Środkowo-Wschodniej

Główne zdjęcie
Edmund Borawski, Prezes SM Mlekpol

Mlekpol, producent m.in. mleka „Łaciate”, jest największą firmą w regionie i jedyną „naszą” na liście 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej dziennika „Rzeczpospolita” i agencji Deloitte. Spółdzielnia mleczarska z Grajewa z wynikami za 2008 rok uplasował się na 417 miejscu, czyli jedną pozycję niżej rok wcześniej. Warto dodać, że na 402 pozycji jest TVP, a na 424 TVN.

W rankingu pod uwagę  wzięto 1041 spółek z 18 państw. Aby znaleźć się wśród 500 największych, trzeba było wykazać się 460 mln euro przychodów, czyli o 60 mln euro więcej niż rok temu. Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w ubiegłym roku miała przychody rzędu 550 mln euro. 
- Cieszymy się, że nasza spółdzielnia została sklasyfikowana tak wysoko – mówi Edmund Borawski, Prezes SM Mlekpol. -  Trzeba tu jednocześnie zaznaczyć, że w ubiegłym roku działaliśmy w znacznie trudniejszej sytuacji ekonomicznej niż w 2007 roku. Globalny kryzys w pierwszej kolejności odczuła branża mleczarska. Mimo to, jak widać w zestawieniu Ranking Europa 500, nasza pozycja na tle innych krajów europejskich nie maleje, a to dobry znak na przyszłość.

Obecnie w skład Mlekpolu wchodzi 12 zakładów – macierzysty w Grajewie oraz w Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Augustowie, Zambrowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim. W ubiegłym roku spółdzielnia skupiła 1 mld 088 mln litrów surowca – co stanowi 13 % krajowej produkcji mleka. Surowiec dostarczało 14 480 dostawców.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę