Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Siekierą zmasakrowali jej twarz...

Prokuratorzy z Łomży ujawnili wyniki sekcji zwłok 21-letniej Anny K. z Zambrowa. Dziewczyna został brutalnie zamordowana w połowie sierpnia przez dwóch młodych mężczyzn, którzy następnie jej ciało wrzucili do przygotowanego specjalnie w tym celu wielkiego ogniska. Sekcja zwłok ujawniła, że śmierć nastąpiła wskutek ogólnego wykrwawienia się spowodowanego przede wszystkim rozległymi zmiażdżeniami twarzy dziewczyny. - Prawdopodobnie była uderzana siekierą – mówi prokurator Elżbieta Iwanowska-Dukacz z Prokuratury Okręgowej w Łomży, która prowadzi śledztwo w sprawie tej makabrycznej zbrodni.

Przypomnijmy do zbrodni doszło 15 sierpnia w niewielkiej wsi Sędziwuje pod Zambrowem. Tam wieczorem w ognisku strażacy znaleźli spalone ciało. Na miejsce wezwano policję i prokuraturę. Niemal natychmiast zatrzymano też dwóch pijanych mężczyzn podejrzewanych o dokonania zabójstwa. 26 letni Tadeusz Sz. i trzy lata młodszy Andrzej Sz. z Zambrowa w toku śledztwa przyznali się do zabicia dziewczyny. Prokuratorzy postawili im zarzuty iż wspólnie i w porozumieniu dokonali zabójstwa Anny K., po czym sąd zdecydował o ich osadzeniu na trzy miesiące w tymczasowym areszcie.

Choć obaj przyznali się do zabójstwa i składali wyjaśnienia prokuratura aby ustalić faktyczny przebieg tragicznych wydarzeń zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok i specjalistyczne badania. Teraz prokuratorzy otrzymali pierwsze wyniki. Określają one przyczynę śmierci dziewczyny.   
- Śmierć nastąpiła wskutek ogólnego wykrwawienia się spowodowanego przede wszystkim zmiażdżeniami twarzoczaszki spowodowanymi uderzeniami tępym narzędziem - mówiła prokurator Elżbieta Iwanowska-Dukacz z Prokuratury Okręgowej w Łomży, która prowadzi śledztwo w sprawie tej makabrycznej zbrodni. -  Prawdopodobnie narzędziem tym była siekiera, którą zabezpieczyliśmy na miejscu zbrodni i o której mówili podejrzani – dodawał prokurator.
Prokurator Iwanowska-Dukacz zapowiada, że będą jeszcze wykonane badania mechanoskopijne, które mogłyby potwierdzić, że śmiertelne obrażenia zostały zadane właśnie tą siekierą. Prokuratorzy oczekują także na wyniki badań psychiatrycznych i mających odpowiedzieć na pytanie czy sprawcy zbrodni byli pod działaniem narkotyków.

W dalszym ciągu nie jest znany motyw jakim kierowali się mordercy. Z wyjaśnień jakie składali prokuratorom wynika, że podczas szarpaniny dziewczyna przewróciła się i uderzyła głową w próg, po czym straciła przytomność. Mężczyźni mieli sądzić, że umarła i zaczęli się zastanawiać co zrobić z jej ciałem - tak narodził się pomysł ogniska i jej spalenia. Gdy po rozpaleniu ogniska mężczyźni wrócili do domu okazało się, że dziewczyna żyje – wówczas mieli ją uderzać po całym ciele i głowie siekierą i kijem, a następnie wrzucić do ogniska.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę